1. Celem Fundacji jest prowadzenie działalności mającej na celu wspieranie ochrony zdrowia, poprzez:
    Wyposażenie oraz doposażenie podmiotów medycznych w sprzęt oraz aparaturę medyczną.
  2. Finansowanie wydatków na modernizację infrastruktury, pomieszczeń i urządzeń szpitala
  3. Modernizacja pomieszczeń szpitalnych oraz sprzętu medycznego.
  4. Doskonalenie kadr lekarskich, pielęgniarskich i innych: w formie: a.organizowania i finansowania szkoleń lekarzy, pielęgniarek i pozostałego personelu szpitala, b. dofinansowanie uczestnictwa personelu Szpitala w zjazdach, konferencjach i sympozjach naukowych.
  5. Współpraca z organami samorządu terytorialnego w zakresie Ochrony Zdrowia.
  6. Współpraca z samorządami zawodowymi (lekarzy, pielęgniarek, położnych i aptekarzy) oraz innymi samorządami w zakresie Ochrony Zdrowia.
  7. Popieranie inicjatyw społecznych w zakresie działań mających na celu profilaktykę zdrowotną.
  8. Działalność w zakresie oświaty pro-zdrowotnej.
  9. Występowanie z wnioskami, opiniami, inicjatywami do instytucji administracji rządowej, samorządowej, organów społecznych i zawodowych, a także instytucji wymiaru sprawiedliwości w zakresie działalności statutowej.
  10. Inne przedsięwzięcia, jakie okażą się celowe dla realizacji statutowej działalności oraz wynikających z zadań zleconych przez władze statutowe fundacji