SPZOZ im. doktora Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu informuję, iż otrzymał dodatni wynik badania na obecność wirusa SARS-CoV-2. u pacjenta bezobjawowego, przekazanego z innej jednostki do leczenia w tutejszym oddziale neurologicznym.

Z tego powodu niezwłocznie i we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Nowym Tomyślu, wdrożono postępowanie prewencyjne w kierunku przeciwdziałania rozpowszechniania się wirusa SARS-CoV-2 (zgodnie z rekomendacjami Głównego Inspektoratu Sanitarnego) wśród personelu medycznego i pacjentów naszej placówki będących w kontakcie z ww osobą i ustalono postępowanie diagnostyczne w tym kierunku.

Wykonane w pierwszej kolejności testy antygenowe wśród personelu dały wynik ujemny.

Wszystkie działania prowadzone są w ustaleniu z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Nowym Tomyślu i WSSE w Poznaniu. Ponadto zgodnie z zaleceniami w/w jednostek wstrzymane zostały przyjęcia na oddział neurologiczny do czasu wyjaśnienia