Nr postępowania: SPZOZ_NT/DZP/SP/01/17

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

im. doktora Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu

OGŁASZA

iż posiada na sprzedaż 27 szt. używanych łóżek szpitalnych

>> czytaj więcej <<

SZANOWNY PACJENCIE

Dyrekcja SPZOZ w Nowym Tomyślu pragnie przypomnieć, że z dniem 1 października 2017r. rusza realizacja świadczeń zdrowotnych w ramach tzw. sieci szpitali.

Jak wcześniej informowaliśmy Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej im. doktora Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu znalazł się w sieci szpitali, tym dla naszych pacjentów nic się nie zmienia gdyż dalej realizujemy pełen zakres dotychczasowych świadczeń zdrowotnych we wszystkich komórkach organizacyjnych.

Niemniej w związku z pewnymi zmianami organizacyjnymi dotyczącymi nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej realizowanej w Wielkopolsce w załączeniu przedstawiamy podmioty, które będą je realizowały na terenie naszego województwa.

W środę, 20 września, w godzinach 10 – 14.30 na nasze zaproszenie do Szpitala przybyła delegacja Wielkopolskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w celu przekazania informacji naszym pacjentom o rozpoczynającej funkcjonowanie od 1 października sieci szpitali. Na holu głównym szpitala zostało też rozstawione stanowisko, przy którym wszyscy chętni mogli założyć konto ZIP.

Wydarzeniem zainteresowanych było bardzo wielu mieszkańców naszego powiatu jak i pracowników SPZOZ. Kolejka do uzyskania informacji jak i dostępu do Zintegrowanego Informatora Pacjenta (ZIP) czekała już przed rozpoczęciem spotkania.

W ciągu niespełna 5 godzin pracownicy Wielkopolskiego Oddziału NFZ założyli kilkadziesiąt kont ZIP oraz odpowiedzieli ok 100 osobom na pytania dotyczące sieci szpitali, czy uprawnień związanych z ubezpieczeniem zdrowotnym i leczeniem. Rozdano też ulotki informacyjne. Tym samym uważamy, że nasza akcją należy zaliczyć do udanych i rozważamy organizację kolejnego tego typu zdarzenia.

Spotkania prowadzone było w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjnej, realizowanej w każdą środę września w wybranych szpitalach „sieciowych” w każdym województwie przez pracowników poszczególnych oddziałów funduszu. Łącznie, wszystkie oddziały funduszu odwiedzą 64 szpitale „sieciowe” w całej Polsce.

 

 

Mamy przyjemność poinformować wszystkich naszych pacjentów, oraz wszystkich mieszkańców powiatu nowotomyskiego, że w dniu 20.09.2017r w godzinach od 10.00-14.00 w SP ZOZ im. doktora Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu w holu głównym Szpitala zostanie uruchomione mobilne stanowisko pracowników wielkopolskiego oddziału NFZ.

Organizowane przez WOW NFZ w Poznaniu i SPZOZ zdarzenie będzie wspaniałą okazją do uzyskania wszelkich informacji na temat sieci szpitali, która w kraju zacznie działać od 1 października 2017r. ale i również każda osoba będzie mogła uzyskać informacje dotyczące zasad korzystania z bezpłatnych świadczeń zdrowotnych.

Poza tym każdy zainteresowany będzie mógł założyć konto ZIP, bez konieczności wizyty w Poznaniu.

Aby otrzymać dostęp do konta w portalu ZIP wystarczy przyjść do z dowodem osobistym lub paszportem, podpisać wniosek, odebrać login i hasło.

Czym jest ZIP? ZIP to inaczej Zintegrowany Informator Pacjenta.

Co to znaczy? Dzięki temu systemowi, Pacjent jest w stanie samodzielnie sprawdzić za pomocą strony internetowej w jakich szpitalach i poradniach udzielono mu świadczeń, jakie badania wykonano oraz ile te świadczenia kosztowały.

Posiadając konto ZIP, nie wychodząc z domu, można również wyszukać wszystkie placówki na terenie Polski w których możemy się leczyć w ramach ubezpieczenia w NFZ a także jak do nich dojechać, w jakich godzinach pracują, oraz jak się z nimi skontaktować.

Możemy sprawdzić, gdzie złożyliśmy deklarację do lekarza POZ, pielęgniarki POZ i położnej POZ oraz kiedy otrzymaliśmy refundowane przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze np.: wózek inwalidzki, aparaty słuchowe, protezę, itp.

                                                                                                                                    Dyrekcja SPZOZ

                                                                                                                                    im. doktora Kazimierza Hołogi

                                                                                                                                    w Nowym Tomyślu